O nás

Kdo

Kamarádi z jedné vesnice nedaleko Brna - přesněji z Ořechova u Brna - si chtěli splnit společný sen, vybudovat místo pro posezení u táboráku, sport a podobnou relaxaci. Tak vznikla myšlenka na společné dílo, sloužící nejen jim samotným, ale také všem ostatním, kteří si budou vytvořeného díla vážit, jelikož bude prospěšné i jim.

Co

Po vzájemné dohodě a společných úvahách se zmíněný spolek kamarádů rozhodl vybudovat víceúčelové sportovní hřiště s příjemným posezením na okraji lesa. Vznikl Petang klub Ořechov, který se ihned vrhl vlastními silami a za přispění několika firem k vytvoření připravovaného díla.

Jak

Po necelém roce debatování byla svolána ustanovující schůze o 14 členech, kteří společně sepsali stanovy sdružení, které byly následně odeslány na Ministerstvo vnitra ke schválení a registraci.Ihned po kladném vyřízení oslovil Petang klub Ořechov místní Obecní úřad s žádostí o poskytnutí pozemku, který mu vyšel vstříc a po vzájemné dohodě vhodný pozemek pronajal. Pozemek již v minulosti sloužil jako hřiště, ale v několika posledních desetiletích se o něj nikdo nestaral a místní obyvatelé jej využívali spíše jako skládku a místo, kam mohou z vlastního domova odložit cokoliv nepotřebného. Celý tento prostor jsme za pomocí těžké techniky a vlastních rukou upravili na opětné použití hřiště.

A hlavně proč

Na myšlenku, která stojí na počátku tohoto plánu ležícího v našich hlavách již nějakou dobu, nás přivedly dva hlavní fakty. Celý náš spolek je tvořen z převážně z ženatých členů majících vlastní rodiny s malými dětmi a v celé naší obci není žádné podobné místo nebo fungující podobná organizace, která by obdobné zařízení hlavně pro děti provozovala. Z těchto důvodů jsme se rozhodli takové místo vytvořit. Tímto bychom chtěli všem poděkovat, kteří nám jakoukoliv měrou pomohli proměnit tento užitečný sen v realitu.

Petang Klub Ořechov | Brněnská 10 | 664 44 Ořechov